לינקדאין- LinkedIn – רשת חברתית, עסקית ומקצועית

עודכן ב: 11 בספט׳ 2021


עד לפני מספר שנים כל מי שרצה לזכות בחשיפה באינטרנט הקים אתר אינטרנט, הכניס מעט מלל, מעט תמונות ויצא לדרך.

אחר-כך התגלה הצורך בקידום האתר – קידום אורגני ובפרסום האתר – פרסום ממומן.

ואז הגיע השלב החברתי ששינה את פני השיווק באינטרנט ובכלל.

לינקדאין- LinkedIn – רשת חברתית, עסקית ומקצועית

בעולם השיווק החברתי כולם מכירים את פייסבוק. רשת חברתית שבה פותחים פרופיל, מעלים תמונות משפחתיות, אישיות, עסקיות וכך גם סרטונים.

לצד פייסבוק קיימת רשת חברתית נוספת, לינקדאין. זוהי רשת חברתית אולם הכיוון שלה שונה לחלוטין והיא צוברת מיום ליום יותר ויותר אוהדים בארץ ובעולם.

מדובר ברשת עסקית מקצועית ליצירת קשרים עסקיים, טובה מאוד ליצירת מוניטין חיובי ויחסי ציבור טובים לעסק /חברה או ארגון וגם לאנשים העובדים בהם, בעלי עסקים ובכלל.

כולם יודעים שאם יש לך מוצר מסוים או שירות, חשוב מאוד שתפרסם אותו כדי שאנשים ידעו עליו. בלינקדאין האנשים מפרסמים את עצמם בדרך של יצירת ערך לגולש. מעבר לפתיחת פרופיל וכתיבת מידע על עצמך כמעט כמו בקורות חיים, יש אפשרות לקבלת המלצות מאנשים שעבדו איתך או מאנשים שקיבלו ממך שירות או קנו ממך מוצר.

בנוסף לכך, כל אדם הרוצה לייצר לעצמו נוכחות ומוניטין, מצטרף לקבוצות בתחום העיסוק שלו וכן לקבוצות שבהן קהל היעד שלו נמצא וכאן מתחילה העבודה החשובה:

יצירת תכנים בתחום העיסוק המעניקים ידע רב לגולש. ככל שהמידע שמועבר יותר נכון ומעמיק, כך יקראו אותו יותר אנשים, יבקשו להימנות על רשת הקשרים של אותו אדם ומכאן הדרך קצרה להציע לו עבודה, תפקיד בחברה, או לעשות איתו עסקים.

לינקדאין מאפשרת לחברות ולעסקים בארץ לפתח קשרים עסקיים בארץ וגם בעולם. קיימות קבוצות גדולות ופעילות בתחומים מקצועיים מגוונים, הן בארץ והן בחו"ל שבהן ניתן לפעול, לכתוב, לשתף בידע הקיים אצלכם.

בלינקדאין תוכלו לחפש אנשים לפי התפקידים שלהם, לפי חברות שאיתם הייתם רוצים לפתח קשרים עסקיים וכמובן לפי השמות שלהם, במידה ואתם יודעים אותם.